Přeskočit na hlavní obsah

Společný FIT START aneb o mé 30ti denní výzvě

fitness, motivation, and workout image
Před nějakou dobou mě zaujaly příspěvky na instagramu od holek, které makají podle Peti Elblové. Koukala jsem na ty proměny jako blázen a od té doby mi leží v hlavě, zda mám taky zakoupit její "zázračný" ebook. Pořád jsem na vážkách. Nikdy mě totiž nebavilo cvičit podle videí ani podle přesně stanovených plánů. Vždycky se totiž našlo něco, co mě na tom rozčilovalo, nebavilo a tak jsem vždy brzy skončila. Mezi mým uvažováním vydala další ebook a tak jsem ještě více na vážkách, stojí totiž jednou tolik. Každopádně na konci prosince sestavila ze svých videí 30ti denní výzvu pod názvem - společný fit start. Hlavním cílem bylo nečekat až na 1. ledna, ale začít HNED. A já se do toho pustila právě proto, abych zjistila, zda mi její cvičení bude vyhovovat a abych se konečně rozhodla, jestli do toho jejího ebooku zainvestuju.

active, fitness, and sport image 

Můj cvičební plán byl už tak dost našlapaný a já přesně nevěděla, kam výzvu časově zařadím. Netušila jsem, jak moc to bude nebo nebude náročné. Kolik mi to zabere času. Jak mě po jejích trénincích budou bolet svaly. Jestli svůj režim nebudu muset na chvíli překopat. První video jsem si dala ve volnu, abych zjistila, co mě vlastně čeká. Nakonec jsem se rozhodla, že svůj režim nechám stejný, jak jsem ho měla a výzvu budu cvičit každé ráno před prací (cca v 6h ráno).

můj cvičební plán: 
PO: ráno výzva - práce - orbitrek 
ÚT: výzva - práce - bodystyling s Irini
ST: výzva -práce - orbitrek 
ČT: výzva - práce - bodystyling s Irini 
PÁ: výzva - práce - plavání 
SO: výzva - práce - relax 
NE: výzva - práce - švihadlo 

Do práce samozřejmě nechodím 7dní v týdnu. Takhle vypadá můj režim v dny, kdy chodím do práce, abych měla předem vše nastavené a nevypadla z režimu jen proto, že nevím, co zrovna bych měla/chtěla dělat. Když mám volno, vyřadí se práce, zařadí se na většinu času všední povinnosti, vyřizování, úklid a jedna pohybová aktivita navíc. Když mám volno třeba pondělí nebo středu, jdu si zaplavat. Když mám volný víkend, zařadím více švihadla, procházky, bazén a v neděli bodystyling. Ale samozřejmě záleží i na aktuální náladě a namožených svalech. Snažím se poslouchat své tělo a rozhodně nejedu přes mrtvoly, protože žádné úrazy rozhodně nechci. Vše s rozumem.  

 fitness, motivation, and workout image
Začala jsem hned po svátcích a hned u prvního videa jsem myslela, že vypustím duši. Dalo mi to pěkně zabrat, říkala si, jak mám slabou fyzičku a jestli to takhle bude celých 30 dní, tak se asi nějaký výsledek dostaví. Bála jsem se dalšího videa, ale zároveň se na něj neskutečně těšila. Druhé video však ukázalo, že to zase tak náročné nebude. Posilování nebylo pro mé tělo vůbec žádná zátěž. Moje milovaná Irini mě vytrénovala natolik, že jsem během posilování nepocítila žádnou svalovou zátěž ani bolest. Byl to pro mě spíš takový relax od všedních povinností, čas pro sebe, kdy jsem hodila všechny problémy na chvíli za hlavu a prostě si užila svých cca 20 minut. Prvních 14 dní výzvy jsem si maximálně užívala a těšila se na další trénink. Jenže v půlce přišla krize. Všechny videa mi najednou přišly na stejné brdo a cviky pořád ty stejné dokola a to mě přestalo bavit. Krizi jsem překonala, protože jsem to nechtěla vzdát a chtěla to dojet do konce. Ale už chyběl ten zápal a radost. V prvních 14ti dnech jsem byla rozhodnutá, že si ebook koupím a v druhé půlce zase na vážkách, jestli ebook není plný stejných cviků a cvičebních plánů. A ještě pořád tápu, ale zřejmě do toho půjdu kvůli radám o zdravém životním stylu a zdravým receptům - vzdělávání není nikdy dost.fitness, motivation, and fit image
Výzva mi sice nepomohla se rozhodnout v oblasti ebooku, ale přinesla mi spoustu jiných nových pozitivních návyků. Již několikrát jsem se snažila si před prací přivstat a zacvičit si. Vydrželo mi to však maximálně 3dny v kuse, pak zlenivěla a po týdnu to zkusila se stejným výsledkem znova. Tahle výzva mě to perfektně naučila a jela takhle celý měsíc. Každý mi říkal: "Proč se takhle mučíš?" "Bych se mohla vykašlat vstávat kvůli cvičení, raději se vyspím." "Jsi blázen." "Však se nepotřebuješ takhle ničit." "Jsi hubená, nemusíš takhle makat." "Nemáš to zapotřebí." a dalších milion bla bla bla. A pak o chvilku později v jiné konverzaci: "bolí mě záda." "bolí mě krční páteř." "jsem unavená." "nemám energii." "Co s tím mám dělat?" A já se v duchu pro sebe usmívala. Bohužel z ležení u televize vás bude vždycky všechno bolet a paradoxně si u toho opravdu neodpočinete ani nenačerpáte novou energii. Ale pohybem ano! Jakýmkoliv pohybem. Ale zpět k výzvě - ranním cvičením jsem si vpustila do těla spoustu nové energie! Vyzkoušela pár nových cviků a některé z nich si zamilovala. Zlepšila si pohyblivost. Opustila mě ztuhlost svalů a neustálé křupání v kloubech. Za co jsem nejvíc vděčná! Výsledky ve tvarování postavy se sice nedostavily, ale to vůbec nevadí! Jsem vděčná za všechno, co mi tahle výzva přinesla. 


fitness, workout, and motivation image


V ranním cvičení budu určitě pokračovat. I v mém zajetém režimu. Neskutečně mě to baví, cítím se naprosto skvěle, nic mě nebolí. Ráda na sobě pozoruju změny, které mi to přineslo. Ráda zkouším nové věci, techniky, cviky, návyky. Zkrátka a jednoduše se ráda posouvám dál a překonávám své limity a pohodlnost. A jelikož mám neskutečně moc zkrácené svaly, dneska jsem začala s ranní jogou. Další 30ti denní výzva - yoga with Adriene. Zkoušela jsem ji již několikrát, ale snad ani jednou ji nedojela do konce. Ale teď to zvládnu! Za měsíc dám zase vědět kam jsem se posunula.
Sportu zdar! :)

beach, fitness, and sunset image

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Život OFFline

S přítelem máme za sebou dva měsíce společného bydlení. Nádherné dva měsíce.
Během těch dvou měsíců se stal velký zázrak a mě nějakým záhadným způsobem opustilo spoustu špatných návyků, zlozvyků, úchylek a závislostí... Samo od sebe. Nenásilně. A nejlepší je, že mi z toho vůbec nic nechybí a vlastně mi je celkově tak nějak líp.
Jelikož se teď s přítelem vidíme každý den, nemám důvod v jednom kuse kontrolovat telefon a sociální sítě, jestli náhodou o sobě nedal vědět. To způsobilo, že na sociálních sítích trávím najednou minimum svého času. To vyrušilo i další moji úchylku - neustálé sledování nejrůznějších eshopů s oblečením a kosmetikou. A logicky čím víc věcí vidím, tím víc věcí se mi líbí a tím pádem i tím víc věcí "strašně nutně potřebuju" a pak šíleně utrácím někdy i za úplné zbytečnosti, které se pak jen někde válí úplně zbytečně. Následně se pak rozčiluju, nad tím proč nevydělávám miliony, abych mohla neomezeně utrácet. Tím jsem si vyvolávala krátkodobé stresy a ner…

Jak si vydat svou knihu?

Jelikož se mě ptá pořád čím dál víc lidí, co vlastně takové vydání knihy obnáší, kolik to stojí, jak to funguje, co všechno se musí zařídit, vytvořit, jak je to s ISBN a spoustě dalších věcí, rozhodla jsem se vám to tady nějak shrnout. Popsat a vysvětlit, jak se to povedlo právě mě.

Je pravda, že rozhodování jestli to, co právě píšu, mám ukázat pouze pár svým nejbližším a pak to nechat odpočívat v nejspodnější zásuvce anebo to nechat spatřit světlo světa a vydat to, bylo opravdu těžké. Bude to vůbec někoho zajímat? Je možné, že to někoho bude bavit číst? Jaká věková kategorie by to vůbec měla číst? Nejsou to jen moje výmysly a hromada sraček, které každý roznese na kopytech? Pokud to vydám, jak na to budou lidi reagovat? A je vůbec možné a reálné, aby se to vůbec vydalo? Co všechno bych pro to musela udělat?.. Otazníků bylo v hlavě opravdu hodně. 
V té době jsem na internetu hledala různé články, návody, rady, které se týkají tohoto tématu a můžu říct, že na dnešní dobu jich bylo o…

This is a life...

Horký čaj a miska s oloupaným grepem na stole, maska napatlaná na obličeji, z aroma lampy se kouří, hudba puštěná, pračka se pere a já konečně zase usedám k dalšímu článku, protože mám zase jednou trošku víc času sama pro sebe.
Na začátku roku jsem udělala jedno velké rozhodnutí - přestěhovala jsem se k příteli. Takže od konce prosince panoval velký chaos. Dělali jsme rekonstrukci - z jednoho pokoje jsme udělali dva - ložnici a dětský pokoj. Předpokládám, že si dovedete živě představit ten totální bordel všude. Roztočil se mi kolotoč: práce, úklid, práce, malování, práce, úklid, práce, malování, práce, úklid, balení, práce, stěhování, práce, stěhování, práce, vybalování, práce a takhle pořád dokola téměř dva měsíce v kuse bez jediného volného dne. Bylo to neskutečně náročné a jsem strašně ráda, že to máme za sebou. Ještě čtrnáct dní zpátky jsme dělali nové omítky v koupelně a na chodbě, takže zase nový bordel, malování a uklízení. Stále ještě spousta mých věcí nemá své místo, pořád ch…